top of page

Kolejność dodawania skÅ‚adników

1. Ciecz. 

​

CieczÄ…, jak wiadomo, sÄ… substancje pÅ‚ynne, dlatego też w eliksirach nie stosuje siÄ™ tylko i wyÅ‚Ä…cznie wody jako bazowego substratu. Może to równie dobrze być sok z chorbotka, bÄ…dź wywar z miÄ™ty.

​

2. Najsłabszy składnik pochodzenia zwierzęcego.

​

NajsÅ‚abszym skÅ‚adnikiem pochodzenia zwierzÄ™cego jest zawsze ten substrat, który (jak sama nazwa wskazuje) zostaÅ‚ pozyskany od zwierzÄ™cia i ma najmniejszÄ… wÅ‚aÅ›ciwość magicznÄ… spoÅ›ród podanych w recepturze.

​

3. Organiczne roślinne ingrediencje - od najsłabszej do najmocniejszej.

​

StosujÄ…c siÄ™ do tego zapisu należy dodać wszystkie roÅ›linne ingrediencje poczynajÄ…c od najsÅ‚abszego, do najsilniejszego. JeÅ›li natomiast skÅ‚adnikiem gÅ‚ównym jest roÅ›linna ingrediencja, wtedy pomijamy jÄ… w tym etapie i dodajemy na samym koÅ„cu.

​

4. Składniki organiczne zwierzęce - od najsłabszego (pomijając już wcześniej użyty najmniej silny składnik zwierzęcy w 2 podpunkcie) do najmocniejszego.

​

Tak, jak napisano wyżej, należy dodać resztÄ™ skÅ‚adników pochodzenia zwierzÄ™cego (z pominiÄ™ciem tego najsÅ‚abszego, który zostaÅ‚ zużyty na poczÄ…tku) w kolejnoÅ›ci od najsÅ‚abszego do najsilniejszego. JeÅ›li jakiÅ› skÅ‚adnik odzwierzÄ™cy jest skÅ‚adnikiem gÅ‚ównym, wtedy należy pominąć go w tym etapie i dodać na samym koÅ„cu.

​

5. Ingrediencja nieorganiczna.

​

Przedostatnim krokiem bÄ™dzie dodanie silnego skÅ‚adnika nieorganicznego. Warto pamiÄ™tać, że takie ingrediencje umieszcza siÄ™ w kocioÅ‚ku tylko i wyÅ‚Ä…cznie przed wrzuceniem skÅ‚adnika gÅ‚ównego - nigdy inaczej (z pominiÄ™ciem wody, którÄ… można dodać również na samym poczÄ…tku). Substancja nieorganiczna nie może być skÅ‚adnikiem gÅ‚ównym.

​

6. SkÅ‚adnik gÅ‚ówny.

​

Na koniec warzenia umieÅ›cić w kocioÅ‚ku należy skÅ‚adnik gÅ‚ówny. 

bottom of page