top of page

Składniki pochodzenia zwierzęcego

Akromantula
Bazyliszek

Często stosowanym w eliksirach składnikiem jest jad tego stworzenia. Niezwykle trudno go pozyskać, ponieważ, jak wiadomo, akromantule to niekoniecznie przyjazne zwierzęta toteż wątpić należy, czy oddałyby choć trochę owej substancji dobrowolnie. Jad akromantuli ma niezwykle silne, trujące właściwości.

Z bazyliszkiem w eliksirach to jest tak, że rzadko się kiedykolwiek używa ingrediencji od niego pozyskanych. Przypuszczalnie można mówić, że do sporządzania wywarów stosuje się jadu bazyliszka. Ma on silne właściwości trujące.
Boomslang
Skórka boomslanga to jeden z najpowszechniej stosowanych ingrediencji w eliksirach. Ma ona umiarkowane właściwości pomocnicze. Zazwyczaj jest dodawana w suszonej, sproszkowanej formie.
Chorbotek
Chorbotek w eliksirach jest znany przede wszystkim ze swego soku. Często stosuje się go jako bazę do wielu wywarów. Ma on umiarkowaną siłę i pomocnicze właściwości. Chociaż te stworzenie z wyglądu przypomina trującego grzyba, to w rzeczywistości stwarza tylko takie pozory. Możliwe jest, że taki wygląd spełnia jedynie funkcję obronną przed wrogami.
Dwurożec
Skruszone, bądź sproszkowane rogi dwurożca cieszą się popularnością w alchemii. Posiadają one słabe właściwości pomocnicze.
Dżdżownica
Dżdżownica jest używana w eliksirach jako składnik o słabych właściwościach konden- sujących, tzn. zagęszczających wywar.
Feniks
Feniks jako stworzenie samo w sobie nie jest składnikiem eliksirów, a jedynie jego łzy mają moc sprawczą. Posiadają one silne właściwości zdrowotne - potrafią wyleczyć nawet najcięższe przypadki zranienia, przez co analogicznie są stosowane do różnych antidotów.
Gumochłon
Śluz gumochłona to podstawowy składnik eliksirów o słabych właściwościach zagęszcza- jących.
Jednorożec
Krew bądź sproszkowany róg jednorożca to ingrediencje, które są niezwykle cenne. Płynna tkanka łączna tego stworzenia potrafi zapewnić nieśmiertelne życie dla tego, który jej skosztuje. Owe składniki zawdzięczają swojej specyfice silne właściwości zdrowotne.
Jeżanka
Ta niepozorna ryba dostarcza alchemikom kolców, które posiadają słabe właściwości trujące.
Jeżozwierz
Jeżozwierz, jak sama nazwa wskazuje jest stworzeniem przypominającym pod pewnymi względami jeża. Ma on włosy przekształcone w kolce, które w eliksirach mają umiarkowane właściwości pomocnicze.
Mucha Siatkoskrzydła
Mucha siatkoskrzydła to bardzo pospolita ingrediencja w alchemii. Jej słabe włąsciwości pomocnicze wzmacniają siłę wywaru.
Nietoperz
Skrzydła, oczy, czy nawet uszy nietoperza to niezwykle silne składniki eliksirów o pomocniczych właściwościach. Dodanie owych ingrediencji do wywaru zdecydowanie zwiększy jego magiczną moc.
Pająk
To budzące grozę stworzenie u wielu osób nie bez powodu wywołuje taką reakcję. Jego nóżki, bądź oczy, a nawet jad mają silne właściwości trujące, przez co często goszczą w recepturach na trucizny.
Pancernik
Skruszone, bądź sproszkowane skorupy pancernika o umiarkowanych właściwościach pomocniczych nieczęsto są używane w alchemii, ale jeśli nawet, to zdecydowanie wzmacniają siłę danego eliksiru.
Pijawka
Krew z pijawek, jak i same pijawki bywały często stosowane w czarnoksięstwie do sporządzania różnych tajemniczych eliksirów. Nie bez powodu, bowiem wypita przez pijawki krew mogła mieć różnorodną moc magiczną, a ta była tym większa, im większa magia kryła się w krwi danej osoby. Teraz głównie stosuje się pijawki bez wypitej krwi, a jednie z zawartością ich własnej płynnej tkanki łącznej (czyli krwi). Właściwości tej ingrediencji są umiarkowane, a ich zadaniem to przede wszystkim kondensacja wywaru, a inaczej mówiąc - zagęszczenie.
Rogaty ślimak
Skorupki rogatych ślimaków posiadają umiarkowane właściwości pomocnicze, toteż nierzadko stosuje się ich do wzmocnienia działania danego wywaru.
Salamandra
Krew salamandry jest składnikiem o silnych właściwościach pomocniczych. Pomimo tego, że ciężko jest ją pozyskać, to odważni podejmują się takich zadań.
Skarabeusz
Skarabeusze, będąc składnikami o słabych właściwościach pomocniczych są w eliksirach dość popularne.
Smok
Krew i wątroba smoka to ingrediencje o niezwykle silnych właściwościach regenerujących, lecz niekiedy ciężko pozyskać takie składniki. 
Szczur
Szczurze ogony, jak i śledziony spopularyzowane przez kilka receptur posiadają umiarkowanej siły właściwości regenerujące. 
Toksyczek
Skorupy toksyczków są różnobarwne , co zapewne odstrasza ewentualnych wrogów. W naturze często panuje zasada, że to, co niezwykle kolorowe jest jadowite. To się sprawdziło i w tym wypadku, ponieważ śluz tego ślimaka ma niezwykle silne szkodliwe właściwości.
Troll
Sok z toksyczka, jak i niektóre jego części są silnymi ingrediencjami o szkodliwych właściwościach. Chociaż tak naprawdę jest stworzeniem, to jednak bardzo upodabnia się z wyglądu i specyficznych własności do trującego grzyba. Można rzec, że to pewnego rodzaju obrona przed innymi stworzeniami.
Wąż
Jad, skóra, czy też całe ciało węża to bardzo silne ingrediencje o szkodliwych właściwościach. Takie składniki najlepiej jest kupować, niż zdobywać w pojedynkę. Jad węża potrafi być silnie trujący i alergizujący, nie dziwne więc, że wchodzi on często w recepturę różnych trucizn. 
Żaba
Żabi skrzek jest powszechnym składnikiem o słabych właściwościach pomocniczych. 

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon
© Copyright
bottom of page