top of page

Składniki pochodzenia zwierzęcego

Akromantula
Bazyliszek

CzÄ™sto stosowanym w eliksirach skÅ‚adnikiem jest jad tego stworzenia. Niezwykle trudno go pozyskać, ponieważ, jak wiadomo, akromantule to niekoniecznie przyjazne zwierzÄ™ta toteż wÄ…tpić należy, czy oddaÅ‚yby choć trochÄ™ owej substancji dobrowolnie. Jad akromantuli ma niezwykle silne, trujÄ…ce wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci.

Z bazyliszkiem w eliksirach to jest tak, że rzadko siÄ™ kiedykolwiek używa ingrediencji od niego pozyskanych. Przypuszczalnie można mówić, że do sporzÄ…dzania wywarów stosuje siÄ™ jadu bazyliszka. Ma on silne wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci trujÄ…ce.
Boomslang
Skórka boomslanga to jeden z najpowszechniej stosowanych ingrediencji w eliksirach. Ma ona umiarkowane wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci pomocnicze. Zazwyczaj jest dodawana w suszonej, sproszkowanej formie.
Chorbotek
Chorbotek w eliksirach jest znany przede wszystkim ze swego soku. CzÄ™sto stosuje siÄ™ go jako bazÄ™ do wielu wywarów. Ma on umiarkowanÄ… siÅ‚Ä™ i pomocnicze wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci. Chociaż te stworzenie z wyglÄ…du przypomina trujÄ…cego grzyba, to w rzeczywistoÅ›ci stwarza tylko takie pozory. Możliwe jest, że taki wyglÄ…d speÅ‚nia jedynie funkcjÄ™ obronnÄ… przed wrogami.
Dwurożec
Skruszone, bądź sproszkowane rogi dwurożca cieszą się popularnością w alchemii. Posiadają one słabe właściwości pomocnicze.
Dżdżownica
Dżdżownica jest używana w eliksirach jako skÅ‚adnik o sÅ‚abych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach konden- sujÄ…cych, tzn. zagÄ™szczajÄ…cych wywar.
Feniks
Feniks jako stworzenie samo w sobie nie jest skÅ‚adnikiem eliksirów, a jedynie jego Å‚zy majÄ… moc sprawczÄ…. PosiadajÄ… one silne wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci zdrowotne - potrafiÄ… wyleczyć nawet najcięższe przypadki zranienia, przez co analogicznie sÄ… stosowane do różnych antidotów.
Gumochłon
Åšluz gumochÅ‚ona to podstawowy skÅ‚adnik eliksirów o sÅ‚abych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach zagÄ™szcza- jÄ…cych.
Jednorożec
Krew bÄ…dź sproszkowany róg jednorożca to ingrediencje, które sÄ… niezwykle cenne. PÅ‚ynna tkanka Å‚Ä…czna tego stworzenia potrafi zapewnić nieÅ›miertelne życie dla tego, który jej skosztuje. Owe skÅ‚adniki zawdziÄ™czajÄ… swojej specyfice silne wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci zdrowotne.
Jeżanka
Ta niepozorna ryba dostarcza alchemikom kolców, które posiadajÄ… sÅ‚abe wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci trujÄ…ce.
Jeżozwierz
Jeżozwierz, jak sama nazwa wskazuje jest stworzeniem przypominajÄ…cym pod pewnymi wzglÄ™dami jeża. Ma on wÅ‚osy przeksztaÅ‚cone w kolce, które w eliksirach majÄ… umiarkowane wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci pomocnicze.
Mucha SiatkoskrzydÅ‚a
Mucha siatkoskrzydÅ‚a to bardzo pospolita ingrediencja w alchemii. Jej sÅ‚abe wÅ‚Ä…sciwoÅ›ci pomocnicze wzmacniajÄ… siÅ‚Ä™ wywaru.
Nietoperz
SkrzydÅ‚a, oczy, czy nawet uszy nietoperza to niezwykle silne skÅ‚adniki eliksirów o pomocniczych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach. Dodanie owych ingrediencji do wywaru zdecydowanie zwiÄ™kszy jego magicznÄ… moc.
PajÄ…k
To budzÄ…ce grozÄ™ stworzenie u wielu osób nie bez powodu wywoÅ‚uje takÄ… reakcjÄ™. Jego nóżki, bÄ…dź oczy, a nawet jad majÄ… silne wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci trujÄ…ce, przez co czÄ™sto goszczÄ… w recepturach na trucizny.
Pancernik
Skruszone, bądź sproszkowane skorupy pancernika o umiarkowanych właściwościach pomocniczych nieczęsto są używane w alchemii, ale jeśli nawet, to zdecydowanie wzmacniają siłę danego eliksiru.
Pijawka
Krew z pijawek, jak i same pijawki bywaÅ‚y czÄ™sto stosowane w czarnoksiÄ™stwie do sporzÄ…dzania różnych tajemniczych eliksirów. Nie bez powodu, bowiem wypita przez pijawki krew mogÅ‚a mieć różnorodnÄ… moc magicznÄ…, a ta byÅ‚a tym wiÄ™ksza, im wiÄ™ksza magia kryÅ‚a siÄ™ w krwi danej osoby. Teraz gÅ‚ównie stosuje siÄ™ pijawki bez wypitej krwi, a jednie z zawartoÅ›ciÄ… ich wÅ‚asnej pÅ‚ynnej tkanki Å‚Ä…cznej (czyli krwi). WÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci tej ingrediencji sÄ… umiarkowane, a ich zadaniem to przede wszystkim kondensacja wywaru, a inaczej mówiÄ…c - zagÄ™szczenie.
Rogaty ślimak
Skorupki rogatych Å›limaków posiadajÄ… umiarkowane wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci pomocnicze, toteż nierzadko stosuje siÄ™ ich do wzmocnienia dziaÅ‚ania danego wywaru.
Salamandra
Krew salamandry jest składnikiem o silnych właściwościach pomocniczych. Pomimo tego, że ciężko jest ją pozyskać, to odważni podejmują się takich zadań.
Skarabeusz
Skarabeusze, będąc składnikami o słabych właściwościach pomocniczych są w eliksirach dość popularne.
Smok
Krew i wÄ…troba smoka to ingrediencje o niezwykle silnych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach regenerujÄ…cych, lecz niekiedy ciężko pozyskać takie skÅ‚adniki. 
Szczur
Szczurze ogony, jak i Å›ledziony spopularyzowane przez kilka receptur posiadajÄ… umiarkowanej siÅ‚y wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci regenerujÄ…ce. 
Toksyczek
Skorupy toksyczków sÄ… różnobarwne , co zapewne odstrasza ewentualnych wrogów. W naturze czÄ™sto panuje zasada, że to, co niezwykle kolorowe jest jadowite. To siÄ™ sprawdziÅ‚o i w tym wypadku, ponieważ Å›luz tego Å›limaka ma niezwykle silne szkodliwe wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci.
Troll
Sok z toksyczka, jak i niektóre jego części sÄ… silnymi ingrediencjami o szkodliwych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach. Chociaż tak naprawdÄ™ jest stworzeniem, to jednak bardzo upodabnia siÄ™ z wyglÄ…du i specyficznych wÅ‚asnoÅ›ci do trujÄ…cego grzyba. Można rzec, że to pewnego rodzaju obrona przed innymi stworzeniami.
Wąż
Jad, skóra, czy też caÅ‚e ciaÅ‚o węża to bardzo silne ingrediencje o szkodliwych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach. Takie skÅ‚adniki najlepiej jest kupować, niż zdobywać w pojedynkÄ™. Jad węża potrafi być silnie trujÄ…cy i alergizujÄ…cy, nie dziwne wiÄ™c, że wchodzi on czÄ™sto w recepturÄ™ różnych trucizn. 
Żaba
Å»abi skrzek jest powszechnym skÅ‚adnikiem o sÅ‚abych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach pomocniczych. 
bottom of page